Kniha návštěv

Ještě k Živým studánkám.

Když jsem se dověděl o akci "ŽIVÉ STUDÁNKY" a zařazení Bočské studánky do této soutěže -ihned jsem této studánce poslal svůj hlas ! ve snaze pomoci dobré věci.
Už je to téměř hotovo! (7.6.2017)
Děkujeme za vaše hlasování pro Vámi vybranou studánku.
BOČSKÁ STUDÁNKA
Nevěděl jsem (ani netušil) jak to pro mě "bude dobré". Po uzavření soutěže jsem obdržel email dne 3.8.2017 /14:49
Dobrý den,
děkujeme Vám, že jste svými hlasy vybrali studánky, které znovu přivedeme k životu!

A GRATULUJEME!  Vyhráli jste věcnou cenu v projektu Živé studánky.
Chtěla bych Vás tedy požádat o adresu, kam Vám můžeme výhru poslat.
Moje odpověď zněla:
4.8.2017 -13:43
Dobrý den,
Pokut to není vtip, tak je to aspoň velké překvapení. Myslím, že by cenu spíše zasluhovali Ti, kteří tuto myšlenku na internetu a ve skutečnosti zrealizují.
Kéž by nás takovýchto bylo více co pomáhají nejen přírodě. Jinak děkuji a adresa je : Bečka Stanislav –ul .xx - 431 51 Klášterec nad Ohří
Následně jsem dostal balíček s blahopřáním a cenou -batoh Husky !!
Teprve pak jsem si přečetl v propozicích , že hlasy -jsou slosovány a z každého kraje 2 výherci dostanou =zmiňovaný batoh nebo deštník měnící barvy za deště. Co k tomu říci -štěstí se unavilo ....
Těší mě současně, že studánka získala přes 1000 hlasů a že i studánka, která se umístila v hlasování v kraji jako druhá -dostane určitou pomoc.
Projekt který nemá chybu !!

Re: Ještě k Živým studánkám.

Gratulujeme k výhře :) a děkujeme za hlasování :)

Pozdrav bočským a shrnutí událostí

7.12.2016
Dobrý den v Boči,

I když to není mojí povinností - dlouho jsem ne-emailoval, ani jinak nekomunikoval (naposledy 19.9.16) pro „stránky Boče“. Nezanevřel jsem na Vás, ani na Boč, ani na právě zmiňované stránky.
Jen těch aktivit je přespříliš, tak musím na svůj věk upřednostnit to co více potřebuji a pak to „ostatní“. A i ty Bočské stránky jsou v tom „ ostatním“.

Rád je navštěvuji pro svoje potěšení, dovědět se novoty o mé milé obci a někdy do nich i já napíši, možná pro připomenutí se, „kteří to tu mají rádi“.
Letní události mě jako „bočského“ nenechaly chladným.
S velkým zájmem jsem sledoval Váš boj o přízeň s církví o kostel a prostředí v které věřím, že nadále dokáže Bočské přitáhnout i duševně uspokojit a kulturně povznést.
První negace byla o přeložení letního komorního koncertu do Perštejna. To že by byl v Boči koncert takového váženého -karlovarského symfonického orchestru -přidá jen na důstojnosti obce a navíc za účasti paní ministryně Karly Šlechtové, která přijela podpořit oživení obce. Které pak obci se to podaří, že ji navštíví tak významné těleso a člověk z ministerstva ??? (Moc se mi líbil kritický článek panu biskupovi od HANY KUČEROVÉ a příspěvek od pana Šístka –na adresu znovu mocné církve). Kostel je místo, kde člověk se ponoří do hloubky duševna a jak píše paní Hana -v Boči je to místo, které obyvatelé vnímají jako srdce obce.
V návaznosti „kauzy kostela“ byla další negace neotevření kostela na sv.Svatého Václava na den státnosti. I když dle fotek bočští to oslavili posezením v koutku na hřbitově – nedává to tu důstojnost tomuto dni ! A jak již jsem psal dříve –pro mě osobně je 28.9. významný den tím, že jsem se v roce 1968 nastěhoval na dlouhých 43 let právě do Boče.
Další boj o přízeň je Vámi veden s obecním úřadem pro prospěch obce. Velmi trefně popisuje tuto nerovnost pan Miroslav Bašta z Osvinova. Zřejmě pánům radním nestačí vaše argumenty –paní Petry Mourkové a ani zastupitelky paní Aleny Chvostové o tom co obec potřebuje a aby úřad pomohl.
Viz oprava lávky … je snazší tam dát ceduli „chůze na vlastní nebezpečí“.
Ještě, že finanční podporu těchto stránek, které zastupitelstvo obce 2x neschválilo, pochopili ostatní občané a chataři a rádi přispějí na udržení těchto stránek o zajímavostech v Boči a okolí.
Věřím, že TÝM stránek přes tyto negace tyto stránky udrží ještě moc let !?!

Se zájmem jsem si prohlédl fota z rozsvěcení vánočního stromku v sobotu 26.11.16 Je na nich vidět obětavost těch kdo stromek zdobili. A pak i veselost zúčastněných na rozsvícení (i bez požehnání panem farářem). Velký dík a punc organizátorům. A závěrečné posezení u paní Chvostové jenom potvrzují moje loňská slova: Takováto setkání obyvatel jsou balzámem nad zlobou a nenávistí.PS. Ještě omluva nás „bočských“ z Klášterce nad Ohří .
Těžko se již v Boči zúčastňujeme různých setkání i pomocí při akcích - z důvodu pokročilého věku, narůstajícího času již dlouho odstěhovaných z obce, nemocích a dalších okolností . Omluvte nás. Děkujeme. Rádi si ale o dění v Boči aspoň přečteme.Hezké vánoce všem ! Štěstí a zdraví v roce 2017 přeje STANDA BEČKA..Re: Pozdrav bočským a shrnutí událostí

také přejeme krásné Vánoce :)

Jen tak dál

Dobrý den,
na základě doporučení kamaráda jsem poprvé nahlédl do Vašich bočských stránek. Jsem potěšen s jakou pečlivostí, odborností a příjemným obsahem jsou zpracovány. Čitatel se zde dozví mnoho informací, o kterých netušil, že existují. Velmi mne zaujal otevřený dopis panu starostovi a paní místo starostce obce od zastupitelky paní Chvostové. Musím konstatovat, že s jeho obsahem v plném rozsahu souhlasím. Jsou v něm pojmenovány konkrétní ne zrovna chvályhodné záležitosti. To, že vedení obce je záležitost velmi složitá, je nesporné. Současně ale mám stejný pocit, jako pisatelka, že v tomto duchu vedená obec je určena spíše k zakonzervování a stagnaci, než k nějakému obecně prospěšnému vedení. Často nabývám dojmu, že se řeší záležitosti pouze ve Stráži nad Ohří jako samotné a přilehlé osady spadající pod obec jsou na chvostu zájmu. Vzpomínám si na odůvodnění pana starosty, že to či ono nelze udělat, protože potom by to chtěl každý. Nebo jsem zaznamenal i názor, že se požadovaný záměr musí nejprve udělat ve Stráži a potom......... potom možná a ono potom nic. Vždyť obyvatelé satelitních osad přece platí stejné daně jako strážští. Bohužel se zdá, že stejných práv ale nepožívají. Souhlasím s paní Chvostovou, že mnohdy zůstává pouze u slibů.
Když čtu Vaše stránky jsem opravdu nadšen, co všechno lze, když se chce. Při pohledu na stránky obecní vidím zásadní rozdíl. V oddíle aktivity - žádný zápis, v oddíle kam za zábavou - jediný zápis a ten je rok starý, v oddíle kam za sportem - žádný zápis a tak by se dalo pokračovat dlouho. Co mne ale nejvíce mrzí, ta neochota, neodbornost a možná i neznalost ve vedení obce samotné. Dalo by dělat tolik věcí, dala by se obec tak rozvíjet ...... to představuje bohužel snahu. Tu ale nenalézám. To si proboha nikdo neuvědomuje, že tímto tempem se odradí všichni aktivní a mladí občané něco pro obec učinit ? To se chce obec kompletně zakonzervovat, raději nic nerozvíjet a dále to udržovat v tom chátrání a stagnaci ? Pokud jsou s něčím problémy, tak to uzavřeme, jako např. bočský most. Dáme tam ceduli zákaz vstupu a jsme z obliga, možná že ho v budoucnu raději celý zboříme, abychom byly bez starostí. To je řešení ? Tak krásný lanový most, možná i technická pozoruhodnost, by mohl být skvostem obce. Bohužel se nenalézá v centru obce, ve Stráží samotné a není až tak moc na očích. V jak dezolátním stavu jsou komunikace, vodovody a mnoho dalších raději nemluvě. Hovořím samozřejmě o těch satelitních, ve Stráži se dbá na jejich údržbu s mimořádnou pečlivostí. Dokonce se umí i přeasfaltovat nedávno položený koberec naprosto bez výtluků novou vrstvou, patrně proto, aby byl ještě hezčí.
Jsem rád, že máme mezi sebou i spoluobčany, kterým to všechno není jedno a kteří nám ukazují, jak se to dá dělat, když se chce. Tyto nádherné stránky jsou toho nesporným důkazem. Děkuji a držím palce do další práce.
Miroslav Bašta, Osvinov

Re: Jen tak dál

děkujeme moc za krásná slova

Viděno z dáli

Neznám osobně ani pí ministryni, ani p. faráře, ale zdá se mi, že to celé zkonili oba. Pokud v minulosti kněz nelpěl na písemném ohlašování koncertů, je zvláštní, že najednou obrátil. A já se obávám, že nikoli proto, aby bylo učiněno zadost předpisům, ale jen prostě na revanš. Aby se ukázalo, kdo je tady vlastně pán. Že když se ministryně zachovala blbě a populisticky, tak "já jí ukážu, jakou mám moc". Nic proti řádu a předpisům, ale v tomto případě, alespoň tak jak to vidím, se farář a biskupství schovává za (sama o sobě dobrá) nařízení a předpisy, ačkoliv jejich motivace je zcela jiná. Leží jim v žaludku hloupý populismus ministryně a sami na něj reagují dětsky a nezrale. Člověk by přece jenom už trochu očekával, že se hlasatelé evangelia (dobré zprávy) budou chovat poněkud velkoryse a s nadhledem.

Re: Viděno z dáli

já to vidím z blízka a musím upřimně říct, že mi z té situace bylo a je víc než smutno a jsem rozčarovaná a to rozhodně ne chováním paní ministryně......

reakce na článek H. Kučerové

Velmi mě mrzí tato nastalá situace, která se mě osobně dotýká. Se svou dcerou jsme několikrát v kostele zahráli a z těchto akcí jsem měl velmi dobrý pocit. Je mi smutno, že pan farář upřednostňuje svoje názory a místo, aby lidi stmeloval, tak je rozděluje. Vím, že o připravované akci věděl, byl jsem u toho. Pod článek p. Kučerové se celá naše rodina kdykoli podepíše! Držím palce všem lidem dobré vůle a nenecháme se otrávit! Kdykoliv velmi rádi s dcerou pro lidi opět zahrajeme. Velké poděkování všem, kteří se snaží něco dělat pro Boč a pro lidi!

Re: reakce na článek H. Kučerové

Na litoměřickém biskupství působím jako diecézní organolog a kampanolog (mám na starosti péči o varhany a zvony v diecézi) a z této pozice bych se P. Artura chtěl poněkud zastat, zvláště když vidím, jak se celá záležitost nejspíš i zásluhou samotné paní ministryně medializuje. Já mám s P. Arturem zkušenosti zcela opačné a spolupráci s ním považuji za výbornou. Pravda, týká se to především kostela Nejsvětější Trojice v Klášterci nad Ohří, kde má P. Artur naprosto nezpochybnitelné zásluhy o právě probíhající obnovu zdejších velmi vzácných varhan (jejich hodnota a význam přesahuje rámec diecéze) a P. Artur má také zásadní podíl na tom, že klášterecký kostel Nejsvětější Trojice dostal po letech, kdy byla jeho zvonice prázdná, veliký nový zvon. To nemůže nikdo zpochybnit a kdyby už vůbec nic jiného, tak to stačí k tomu, aby se na P. Artura zde vzpomínalo s vděčností. Co se týče události v Boči, znám její interpretaci z obou stran a jen bych chtěl upozornit na fakt, že zásadně nestačí, aby duchovní správce o akci "pouze" věděl! Duchovní správce je povinen vyžádat si na biskupství schválení akce, což znamená, že musí sice o akci vědět, ale v takovém předstihu, aby žádost o schválení stačilo biskupství vyřídit, což v řadě případů nějaký ten den trvá. Pokud farář nemá v ruce černé na bílém toto schválení, je přímo povinen (!!) akci nepovolit! Jistě lze poukázat na případy jisté benevolence, kde možná vše takto neproběhlo, ale ve většině takových případů jde o výjimky padající na vrub zodpovědnosti faráře s tím, že pokud by se vyskytl jakýkoliv problém s akcí související, ponese jedině on důsledky. Církev totiž není (!!) demokratickou strukturou, ale strukturou přísně hierarchickou, v níž platí podobné principy subordinace jako třeba v armádě, a každý, kdo se dává do služeb v církvi, musí s tím plně počítat a toto si uvědomit. Takže chyba se asi stala i tak, že P. Artur se o akci nedověděl v takovém časovém předstihu, aby žádost stihl vyřídit (a to včetně obdržení odpovědi z biskupství). Jeho postoj k paní ministryni v této souvislosti bych chápal jako druhotný moment. Já sám cítím k řadě našich politiků takové antipatie, že bych se s některými nechtěl ani setkat...

Přidat nový příspěvek

SEO